Posted on Dodaj komentarz

tanie zegarki Rolex GMT-Master II 126711

Jeśli lubisz autentyczne zegarki narzędziowe, prawdopodobnie jesteś bardzo zadowolony z tanie zegarki Rolex GMT-Master II 126711 w tym roku. Z całym szumem wokół odsłonięcia wyczekiwanego Rolex GMT Master II “Pepsi” 126710 BLRO w stali, być może jednak spudło się, że firma przedstawiła także dwa inne modele GMT Master II w Baselworld. Obydwa są opatentowane 18-sto roczne złoto Everose – po raz pierwszy w historii w tym zakresie – i dorównują ducha dość dziwacznego modelu z lat 60-tych, nazywanego czule “GMT”. Dzisiaj idziemy w rękę z wersją dwukolorową / Rolesorową – GMT-Master II 126711 CHNR – aby zobaczyć, jak pasuje do jej legendarnego przodka.
Sześćdziesiąt lat temu sprzedam zegarki Rolex był zupełnie inną firmą niż ta, którą jest dzisiaj. Oczywiście nadal skupialiśmy się na budowaniu najlepszych, mechanicznych zegarków na rynku, ale wtedy wydawało się, że jest trochę więcej okazji do wypróbowywania nowych rzeczy. W ten sposób otrzymaliśmy pierwsze dwukolorowe zegarki Rolex z brązowymi tarczami. Zgadza się, brązowy, bez wątpienia najbardziej nijaki kolor. Pojawiając się na rynku około 1963 roku, GMT Master 16753 oznaczał po raz pierwszy popularny zegarek Rolexa dostępny w dwóch odcieniach (stal i żółte złoto). Wcześniej była oferowana wyłącznie w pełnej stali nierdzewnej lub pełnym żółtym złocie. Te nowe modele były oznaczone czarną lub brązową tarczą, z której ostatnia nazwa byłaby znana jako “Root Beer”.


Przyczyna tego przydomka jest dość oczywista – szczególnie biorąc pod uwagę skłonność ludzi do nadawania przydomków Rolex GMT po różnych napojach gazowanych (Pepsi, Coke, itp.) Brązowa i złota wstawka przypominająca ludziom o napoju i to było to. Root Beer to jednak nie jedyny pseudonim, który trafia na zegarek. Jest czasem określany jako Tiger Eye (lub Tiger Augen w języku niemieckim), ponieważ odcień tarczy przypomina czat kamień szlachetny, który jest zwykle od złotego do czerwono-brązowego koloru i ma jedwabisty blask. Jeszcze bardziej opisowy jest moniker “Nipple Dial”, który odnosi się do charakterystycznych markerów godzinnego sutka, które zdobią tarczę wczesnego GMT Master 16753 (tak jak ten poniżej).
Wreszcie zegarek ten znany jest z kolejnego pseudonimu i prawdopodobnie takiego, który naprawdę umieścił ten niesamowicie niszowy model na mapie; “Clint Eastwood”. Powód, znowu, jest dość oczywisty. GMT Master 1675/3 był podobno ulubionym modelem fałszywe zegarki Rolex znanego aktora i często go nosił, w tym w co najmniej trzech jego filmach: Firefox w 1982, Tightrope w 1984 i In The Line of Fire w 1993 roku. Prawdą jest, że to nie przyniosło tej samej pamięci podręcznej celebrytów modelowi, jak na przykład Paul Newman Daytona, ale mimo to jest to zgrabna drobnostka, która dodaje klasycznym przykładom atrakcyjności dla kolekcjonerów.
Jak wspomniałem wcześniej, Rolex wprowadził w tym roku dwie nowe wersje GMT, w tym 18-karatowego złota Everose. Przypadek GMT-Master II Ref 126715 CHNR jest w całości wykonany z Everose, podczas gdy GMT-Master II 126711 CHNR – który tutaj oglądamy – jest dwukolorowy (Everose Rolesor). Prawdopodobnie ten ostatni jest bardziej zbliżony do oryginalnego “Root Beer” GMT, ale są pewne znaczące różnice i oczywiście imponujące postępy techniczne.


Z technicznego punktu widzenia GMT-Master II 126711 CHNR oferuje wiele takich samych, zaktualizowanych specyfikacji, jak Rolex GMT Master II “Pepsi” 126710 BLRO, o którym mówiliśmy tutaj. Nie dotyczy to jednak nieznacznie przeprojektowanej obudowy Oyster 40 mm, z cieńszymi i bardziej zwężającymi się występami oraz nieznacznie aktualizującymi taśmami (tylko dlatego, że bransoletka Jubilee potrzebuje różnych końcówek). Zamiast tego, 126711 CHNR ma taki sam przypadek jak poprzedni GMT-Master II, taki jak Batman BLNR. Jednak w przeciwieństwie do wersji “Pepsi”, modele Everose są noszone na bransoletkach Oyster typu solid-link. W przypadku wersji Rolesor oznacza to, że środkowe ogniwa są wykonane w oszlifowanym 18-karatowym złotem Everose, a zewnętrzne ogniwa są wykończone satynową stalą nierdzewną z wypolerowanymi krawędziami. Bransoletka zamknięta jest za pomocą klamry zabezpieczającej Oysterlock i wyposażona w system przedłużania wygodnej linki Easylink 5 mm fałszywe zegarki Rolex, która jest jedną z najlepszych kombinacji bransolet / zapięć dostępnych na rynku.
Czas jest wyświetlany na czarnej tarczy – brak brązowej opcji wybierania, niestety – która zawiera 18-karatowe różowe wskaźniki i dłonie, nieco przypominające pozłacane tarcze minionych czasów. O godzinie trzeciej jest wyświetlana data ze znanymi cyklopami. Prawdziwą kartą losową jest oczywiście dwukierunkowa czarno-brązowa dwukolorowa ramka Cerachrom z wytłoczonymi cyframi i podziałkami pokrytymi różowym złotem przez PVD. Po raz pierwszy fałszywe zegarki Rolex wyprodukował tę kombinację kolorów z opatentowanym materiałem ceramicznym i wydaje się, że spotkał się z niejednoznacznymi recenzjami. Tony są z pewnością bardziej wyciszone niż oryginalne GMT “Root Beer”, a brąz wydaje się prawie wtapiać w czerń w warunkach słabego oświetlenia, co jest wspaniałe, jeśli szukasz czegoś nieco bardziej subtelnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *