Posted on Dodaj komentarz

repliki zegarków Rolex Milgauss

Ten, którego większość ludzi nie spodziewała się jako nowość repliki zegarków Rolex Milgauss w Baselworld 2014 … Wiedzieliśmy już, że wersja Black Dial bez zielonego kryształu (Ref 116400) będzie stopniowo wycofywana. Świat zegarka nie spodziewał się pojawienia się nowej wersji Milgauss, szczególnie tej z niebieską tarczą. Nikt oprócz nas! W naszym rocznym raporcie perfekte Rolex ure przedstawiliśmy wam niebieską tarczę na antymagnetycznym fałszywe zegarki Rolex – ale, musimy przyznać, z mniej pięknym kolorem. I raz na nadgarstku, musimy powiedzieć, że “Z Blue” (jego pseudonim) jest całkiem ciekawą nowością. Pozwól nam przedstawić Państwu repliki zegarków Rolex Milgauss Blue Dial Ref. 116400GV.
Milgauss – czyli 1000 Gauss w języku francuskim – został wprowadzony w 1956 roku jako antymagnetyczny zegarek dla tych, którzy pracowali w elektrowniach, placówkach medycznych i laboratoriach badawczych (takich jak CERN w pobliżu Genewy), gdzie intensywne pola elektromagnetyczne mogą wpływać na czas zegarka . Niektóre ruchome części zegarka, takie jak koło równoważące i spirala, są wrażliwe na pola elektromagnetyczne, które mogą wpływać na amplitudę ich przebiegu, a więc zmieniać częstotliwość ruchu. Problem, z którym niektórzy z was musieli się zmierzyć z własnymi zegarkami (na przykład z powodu magnetyzmu w komputerze lub telefonie komórkowym). Ale jeśli chodzi o pracę w takich warunkach przez cały dzień, antymagnetyczny zegarek jest zdecydowanie koniecznością. Prostym rozwiązaniem jest umieszczenie ruchu w klatce Faradaya, ochronnej obudowie utworzonej z materiału przewodzącego, zwykle miękkiego żelaza.


Pierwsza wersja Milgaussa wprowadzona w 1956 r. Jako ref. 6451, był dość bliski w swojej konstrukcji i specyfikacji do 1953 sprzedam zegarki Rolex Submariner nr ref. 6204. Ponadwymiarową skrzynkę Oyster, czarną obracającą się ramkę z czerwonym trójkątem w wieku 12, nitowaną metalową bransoletę i niezabezpieczoną koronę Twin-Lock można było znaleźć zarówno w Milgauss, jak i Sub. Jednak oprócz klatki Faradaya i zdolności antymagnetycznych, głównymi różnicami były czarna matryca o strukturze plastra miodu, ręce alfa (zamiast “rąk Mercedesa”), specyficzne trójkątne wskaźniki w przedziale 3-6-9 i unikalna ręka “błyskawicy” przez kilka sekund, aby przypomnieć o celu zegarka. Ref. 6451 ma klasyczny kaliber fałszywe zegarki Rolex, 1080, ponieważ właściwości antymagnetyczne pochodzą z obudowy i tarczy (również z miękkiego żelaza), a nie z ruchu.


Główną ewolucją było wprowadzenie w 1960 roku Ref. 1019, o bardziej klasycznym wyglądzie, ze sprawą zbliżoną do daty ostrygowej. Na Ref. 1019 czarna obracająca się ramka zastąpiła stalową ramkę z polerowanej stali, a druga “błyskawica” dla klasycznego prostego. Tarcza była dostępna zarówno w kolorze czarnym, jak i jasnoszarym, z naniesionymi markerami batonowymi i bardziej prostymi rękami. Zegarek utrzymywał opór 1000 Gaussów, zawsze przy pomocy klatki Faradaya. Ten model został usunięty z katalogu kup zegarki Rolex w 1988.2007 zobaczył odrodzenie antimagnetic kolekcji sprzedam zegarki Rolex z Ref. 116400. Mimo że Milgauss nie była tak popularna jak Submariner czy Daytona, ceny starych modeli były imponujące na aukcjach, a zegarek pozostaje bardzo atrakcyjny dla kolekcjonerów. Ponadto, w dzisiejszych czasach stanowiska, które wymagają pracy w warunkach magnetycznych, są coraz powszechniejsze, zwłaszcza w IT. To może być powód, dla którego sprzedam zegarki Rolex ponownie wprowadził Milgauss, ze specyfikacjami, które już znamy: obudowa 40 mm, czarna tarcza / wersja z zielonego kryształu, biała tarcza, teraz ikoniczna “błyskawica” z drugiej ręki i kilka pomarańczowych końcówek na indeksy i ręce.


Główną różnicą w stosunku do poprzedniej generacji Milgaussa jest konstrukcja antymagnetyczna: jeśli stare modele oparte są na miękkiej żelaznej obudowie chroniącej ruch, nowy wybiera opaskę przeciwmagnetyczną (niebieski Parachrom) zamkniętą w magnetycznej tarczy złożonej z materiał przepuszczalności magnetycznej. Zegarek jest nie tylko chroniony przed polami elektrostatycznymi, ale także przed polami magnetycznymi. Jednak Omega radzi sobie lepiej, ponieważ ich 15 000 odpornych na gaszenie zegarków nie opiera się na etui ochronnym, ale na zupełnie nowym ruchu, który jest w pełni antymagnetyczny, co pozwala na uzyskanie szczuplejszych zegarków, a nawet przezroczystej obudowy.
Możesz zadać sobie pytanie, dlaczego nowy Milgauss jest (już) nazywany “Z Blue”. Powodem jest to, że elektryczna niebieska tarcza jest pokryta cyrkonem. Główną nowością tego odniesienia jest to, że niebieski odcień jest bardzo jasny i, jako że prezentuje metaliczne wykończenie w kształcie słońca, przechodzi od ciemnoniebieskiego do błękitnego z zielonymi odbiciami, w zależności od warunków oświetleniowych. Kiedy zegarek był prezentowany, wątpliwie podchodziliśmy do wszystkich jego różnych kolorów – niebieskiej tarczy, białych wskaźników, pomarańczowej drugiej ręki i markerów, zielonego, przyciemnianego kryształu. Ciało jednak działa świetnie, ponieważ kryształ i tarcza pasują do zielonych refleksów, a pomarańczowy kontrastuje z resztą zegarka, tworząc oryginalną atmosferę – z dala od monochromatycznego wyglądu Submariner.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *