Posted on Dodaj komentarz

Projektant Męskie Cartier Calibre De Cartier W7100046 Ure

W 2015 roku Cartier wydała nową kolekcję zegarków Clé de Cartier dla kobiet i mężczyzn. Zawarliśmy Clé de Cartier jako jeden z naszych 10 najlepszych nowych zegarków na SIHH 2015, i nie bez powodu – to nie tylko zupełnie nowa konstrukcja, ale także nowy ruch. Podczas gdy zegarki 2015 Clé będą oferowane wyłącznie w 18-karatowym złotym kolorze (różne kolory), przewidujemy, że Cartier będzie bardziej pasował do kolekcji Clé de Cartier w ciągu najbliższych kilku lat i prawdopodobnie zaoferuje również modele ze stali. Przejrzyjmy więc zegarki Cartier Clé de Cartier na rok 2015 i zobaczmy, co sprawia, że ​​nowa kolekcja zegarków Cartier jest interesująca.


“Clé” oznacza “klucz” i odnosi się do korony nowego zegarka, który nie jest typową okrągłą koroną. Zamiast tego zegarki Cartier Clé de Cartier mają długie korony, które oferują ciekawe wrażenia dotykowe. Korony blokują się na miejscu, a po przekręceniu czujesz, jakbyś dosłownie zwijał klucz starego zegarka lub zegarka kieszonkowego. Koronami w stylu “klucza” są niebieskie szafirowe kaboszony – cecha większości zegarków Cartier.
Podczas gdy Cartier zaprojektował kolekcję Clé de Projektant Męskie Cartier Calibre De Cartier W7100046 Ure  dla kobiet i mężczyzn, większy model ma 40 mm szerokości i do którego przyciągają. Skrzynia ma mniej więcej kształt tonneau z okrągłym pokrętłem. Etui jest również zakrzywione i siedzi na nadgarstku z niewiarygodnym komfortem. Cartier pokazuje swoją wyjątkową umiejętność oferowania wyrafinowanego, niepowtarzalnego, a zarazem znajomego wyglądu prosto z nietoperza. Nie ma nic bardziej ekscytującego niż nowa rodzina zegarków, które będą budowane przez wiele modeli na przestrzeni lat. Cartier był w stanie to osiągnąć dzięki nowym rodzinom modeli, takim jak Ballon Bleu i Calibre.


Patrząc na przypadek Cartiera Clé de Tanie męskie zegarki, możesz podziwiać elegancję i wyrafinowanie, które Cartier chciał mieć na uwadze. Cartier z pewnością odniósł sukces przy tworzeniu projektu, który zawiera serię bardzo interesujących linii, gdy przyjrzymy się mu z bliska, a także kształt, który jest atrakcyjny, gdy patrzymy z daleka.
“Cartier Clé de Cartier” ma swoisty “retro-styl”, który pochodzi z futerału w stylu tonneau, który ma grube boki, które pochylają się i stają się występami. Stwarza to wrażenie, że zegarek jest nieco większy niż jest, a na szerokości 40 mm (w największej formie), wydaje mi się, że jest to przystojny model męski. Nie mogę przecenić tego, jak wygodny jest Clé na nadgarstku. Wynika to z krzywizny obudowy, która pozwala zegarkom siedzieć nisko i przylegać do nadgarstka.
Komfort jest również podkreślony przez dostępną bransoletkę (jak widać na filmie wideo) – która jest również całkowicie nowym projektem. W dzisiejszych czasach nowe wzory bransoletek zegarków są rzadkością – co jest hańbą. Tylko marki takie jak kup zegarki Cartier Santos wydają się nawet wychodzić z nowymi bransoletkami, podczas gdy większość innych marek zdaje się wybierać drogę parowania zegarków z paskami. Cartier Clé de Cartier jest dostępny na paskach z aligatorami, ale moim zdaniem najlepiej pasuje do bransoletki zaprojektowanej specjalnie dla Clé.


To, co po raz pierwszy zauważyłem w bransoletce Clé de repliki zegarków Cartier, to jak cienka jest. Wiele metalowych bransoletek ma dziś bardzo grube ogniwa – zwłaszcza w przeciwieństwie do bardziej historycznych bransoletek. Widok elegancko cienkiej bransoletki jest nie tylko mile widziany, ale oznacza, że ​​będziesz mieć bardzo wygodne odczucie na nadgarstku. Grube metalowe bransoletki są często synonimem zegarków sportowych i cieńszych bransoletek, które są częściej spotykane na zegarkach. Ponieważ nowe zegarki z bransoletkami są coraz rzadsze, to zaskakujące jest to, że nowe zrobiono dobrze.

Wspominałem już w przeszłości, że produkcja nowych bransoletek wymaga wielu prac badawczo-rozwojowych, a także produkcji wielu dodatkowych części. Tylko marki o tak dużej skali jak tanie zegarki Cartier, Rolex, TAG Heuer, Omega, etc … mogą wejść w świat tworzenia nowych bransoletek. W świecie o niskich numerach produkcyjnych i limitowanych edycjach – nie możemy oczekiwać, że będziemy czerpać radość z zalet nowych wzorów obudów i bransoletek.
Wracając do Cartiera Clé de fałszywe zegarki Cartiera, spójrzmy na tarczę. Tutaj widzisz wiele typowych linii i cech Cartiera, ale z dość nowymi detalami, aby kolekcja Clé de zniżki zegarki Cartier odróżniała się od reszty tego, co Cartier ma do zaoferowania. Czarne cyfry rzymskie? Czek. Ręce ze stali chromowanej? Tak. Właściwie myślałem, że dłonie są czarne (i byłoby fajne), ale są zabarwione na niebiesko. Masz również idealnie symetryczną tarczę, a okno daty jest ustawione na godzinę szóstą. Och, powinienem wspomnieć, że podczas gdy ręce i znaczniki godzin są czarne na modelach mężczyzn, mniejsze modele dla kobiet mają niebieskie znaczniki godzin i ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *