Posted on Dodaj komentarz

kupować Cartier Santos

Słowo “ikoniczny” może być najczęściej używanym przymiotnikiem w zegarach. A po czym tuż za nim w hack oczach działu jest historia, która zaczyna coś takiego: „Iconic jest jednym używane słowo, ale tak i tak jest szalenie tak i tak jest prawdziwa ikona, która stoi do naysayers i zasługuje na ten tytuł.” Z pewnością napisałem to wcześniej (przepraszam), ale dziś uratuję ci pluszowe misie. Najlepiej Cartier Santos to piekło zegarka i jego integralność, budowanie jakości i przemyślane rozmowy. Nie wymaga “ikony”.
Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem, że kupować Cartier Santos wznowi kolekcję Santos na SIHH 2018, przyznałbym, że nie byłem podekscytowany moim umysłem. Santos zawsze wydawał mi się miłym zegarkiem, ale nie zegarem wartym wzbudzenia pulsu. Ale każdego dnia jest dzień szkolny i usiadłem, aby obejrzeć nową kolekcję pierwszego ranka serialu, zdałem sobie sprawę, że ten objazdowy Santos był czymś innym. To jest coś naprawdę wartościowego i musiałem spędzić trochę czasu z jednym z tych zegarków JAK NAJSZYBCIEJ. Na szczęście postanowił przyjaznych ludzi Cartier Ameryce Północnej popełnić mój apel, a może mam Santos po Nowym Jorku na tydzień przed startem w San Francisco w tym miesiącu.


Jak wielu z Was zapewne wie, Santos jest powszechnie uznawany za pierwszy zegarek zaprojektowany na nadgarstek od samego początku. Na przełomie XIX i XX wieku, ludzie pokrycie zegarek kieszonkowy na ich nadgarstku lub zamontowane stare ruchy w zmodyfikowanych przypadkach z ramiączkami, ale Santos był od pomysłu do wdrożenia pierwszy zegarek.
W 1904 roku Louis kupować Cartier  przygotowali specjalny zegarek dla swego przyjaciela Alberto Santos-Dumont, brazylijską firmę powietrze potrzebne sędziego mierzącego czas, który mógłby sterować bez odrywania rąk z kontrolą jego wczesnych samolotów (Santos-Dumont poleciał łatwiejsze niż statki powietrzne w dużym stopniu przed ich ucieczką, w 1906 r.). Cartier jest zobowiązany uczynić Santosa-Dumonta małym złotym zegarkiem z odkrytymi śrubami i kwadratowym profilem. Nie jest to dokładnie to, o czym myślisz, kiedy słyszysz “zegar pilota”, ale jest jak prawdziwa okazja, jak to się dzieje w historii samolotu. (Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, patrz tom 1 HODINKEE Magazine, gdzie mój dobry przyjaciel, Jason Heaton, interpretuje całą historię o zegarku pilota, w tym Santos początku wpływów).

Kilka lat później, około roku 1911, replika Cartier wprowadził znanego Santosa do produkcji i sprzedał ulepszoną wersję kwadratowego zegarka w swoim flagowym sklepie w Paryżu. Pamiętaj, że to jeszcze pół dekady, zanim myśl zostanie wymyślona, ​​więc nie ma żadnych argumentów na temat tego, że Santos był liderem z długim strzałem. W przypadku, gdy się zastanawiasz, te wczesne modele Santos zostały wyprodukowane we współpracy z Le Coultre, które mogą stworzyć małe, ręczne ruchy, które były konieczne.
W następnych dziesięcioleciach Cartier wykonał dziesiątki, jeśli nie setki wariacji na ten temat. Cechy definiujące zegar zawsze były kwadratowymi połączeniami z cyframi rzymskimi, kwadratowymi kwadratami i śrubami z przodu. Inne funkcje, takie jak zegarki koronne i bransoletka, pojawiły się dużo później, ale teraz trudno jest sobie wyobrazić Santosa bez nich.
Porozmawiaj o tym, która bransoletka Santos może być tak rozpoznawalna, jak sam zegarek. W 1978 roku tani Cartier stworzył coś, co moglibyśmy nazwać pierwszym nowoczesnym Santosem. Ten zegarek był stalowy dwukolorowe i model żółtego złota z polerowanego żółtego guldkarm i nowej bransoletki że echo projekt śrubę wspornika, tylko z żółtymi śrub złota, znakowanie linki bransoleta ze stali. W tym czasie był to jeden z bardziej atrakcyjnych zegarków z replika Cartier i trudno wyobrazić sobie louche 1980 estetykę szerokiej skulderpindsæt, pastellfoulardstrik i mokasyny Gucci bez Santos, aby zakończyć wygląd.
Wreszcie kolekcja Santos 100. Rozpoczęty w 2004 roku dla uczczenia pięćdziesiątej rocznicy Louis Cartier, który sprawia, że ​​zegarek dla swojej przełomowej znajomego, jest to zegarek, który bardzo przemawia do trendów we wczesnych 2000s w zegarmistrzostwa: jest duża, jest to bardziej oczywiste męski, i chodzi o złożenie oświadczenia. Zbyt wielu fanów starożytnego Santos wypowiadało się o Santos 100 trochę zbyt wysoko, pomimo próby powiedzenia tego samego, co ich poprzednicy. Santos 100 pozostawał Santosem w kolekcji replika Cartier od ponad dekady – aż do teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *