Posted on Dodaj komentarz

kupiony damskie Cartier Santos W20010C5 ure

W 2018 roku Cartier wydał całkowicie odświeżoną wersję Santos, którą (słusznie) przewidywałem, że będzie hitem wśród konsumentów. Według Cartiera nowy Santos był w ubiegłym roku najlepiej sprzedającym się męskim zegarkiem dla tej marki, a teraz „nowej” rodzinie Santos otrzymano nowy model na rok 2019, znany jako Cartier Santos Chronograph. Jak dotąd jest to mój ulubiony „niedrogi” nowy zegarek, który zadebiutował na SIHH 2019. W trzech wersjach (referencje WGSA0017 w różowym złocie, W2SA0008 w dwukolorowym i WSSA0017 w stali), kupiony damskie Cartier Santos W20010C5 ure opiera się na udanym nowa obudowa i platforma Santos oraz wbudowany mechanizm chronografu… wraz z mechanicznym zwrotem akcji, który spodoba się miłośnikom zegarków.


Każdy z nowych zegarków Santos Chronograph będzie wyposażony w dwie opcje paska / bransoletki. Jedną z opcji paska dla każdego zegarka będzie nowy czarny gumowy pasek z metalowymi śrubami umieszczonymi w nim, aby nadać mu styl. To, co naprawdę jest dla mnie ważne, aby podzielić się nowymi paskami, to nie tylko to, że są wygodne w noszeniu na nadgarstku, ale to, że Cartier w końcu opracował rozrzutnika z przyciskiem! Tak, minęło dużo czasu, a nowy wysłannik „w stylu C” (dla Cartiera) nie zamyka się już tylko z napięciem – teraz ma dwa wygodne popychacze z boku, które go wypuściły.

Wszystkie modele w kolorze różowego złota i stali (z czarnymi elementami pokrytymi aDLC, takimi jak ramka), oprócz gumowego paska mają także szary lub czarny pasek ze skóry aligatora. Dwukolorowy stalowy chronograf Santos z 18-karatowego żółtego złota jest wyposażony w stalową bransoletę (ze złotymi śrubami) oraz gumowy pasek. Nie zapomnij o innowacyjnym systemie zwalniania paska QuickSwitch oraz beznarzędziowym systemie SmartLink do regulacji rozmiaru bransoletki. Poprzedni system QuickSwitch pozwala łatwo zdjąć pasek lub bransoletkę i zastąpić go innym (zakładając, że ma odpowiedni system mocowania). Co oznacza, że ​​najprawdopodobniej będziesz musiał go kupić od Cartiera. Aby uzyskać więcej informacji na temat systemu bransolet Santos, zobacz naszą poprzednią relację z nowego Cartier Santos, a także moją pełną recenzję aBlogtoWatch nowego na 2018 Cartier Santos oglądać tutaj.
Z perspektywy wielkości obudowy Santos Chronograph jest większy niż modele z trzema rękami Santos (których są dwa rozmiary). Widzimy powrót do rozmiaru Santos XL, ale nieco mniejszego niż poprzedni Santos XL, który był dość duży. Koperta Cartier Santos 2019 ma szerokość 43,3 mm, 51,3 mm długości i 12,5 mm grubości i 100 m wodoodporności. Naprawdę podoba mi się ten grubszy i szerszy rozmiar obudowy, aby uzyskać bardziej sportowy wygląd Santos, który powraca do obudowy Santos 100 poprzedniej generacji, którą nadal bardzo lubię. Nie kwadratowa (biorąc pod uwagę boki na górze i na dole) ramka rośnie na mnie i wygląda naprawdę dobrze w kolorze czarnym z pasującym czarnym gumowym paskiem.
Cartier używa prawdziwego syntetycznego kryształu szafiru jako kaboszonu we wszystkich modelach z 18-karatowego różowego złota, a pozostałe dwa elementy mają niebieskie korony spinelowe w koronach. Obudowy są atrakcyjne i nadal są zarówno dobrze wykonane, jak i dobrze wykończone. Najciekawszym elementem technicznym obudowy jest system popychacza chronografu. Zamiast standardowego popychacza powyżej i poniżej korony, Cartier Santos ma tylko jeden widoczny popychacz umieszczony po przeciwnej stronie obudowy jako korona. Niektórzy nazywają Chronos Santos monopusherem, ale byłoby to błędne. Zegarek faktycznie ma dwa popychacze, a popychacz resetujący jest faktycznie zintegrowany z koroną. W ten sposób Cartier usunął bałagan na obudowie, mając pojedynczy popychacz po prawej stronie obudowy dla funkcji start / stop chronografu, a popychacz resetowania jest faktycznie wbudowany w samą koronę. Obsługa jest raczej fajna i jest to jedna z najbardziej innowacyjnych technicznie części nowego Santos ogólnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *